Textové pole: O nás
Textové pole:    Výroba a umění
Textové pole:    Zakladatel
Textové pole:    Design
Textové pole: Kolekce
Textové pole: Obchody
Textové pole: Kontakt
Textové pole: Úvod
Textové pole: Novinky
Textové pole:    Historie

Řemeslné mistrovství:

 

Franz Porcelain se vyrábí z nejjemnější čínské hrnčířské hlíny a glazury. Každý kousek, který Franz Porcelain před-kládá svým zákazníkům, je demonstrací citlivého designu, řemeslné doved-nosti a touhy po naprosté dokonalosti..

 

Prvotní nákres

Tvorba každého kusu porcelánu Franz začíná prvotním nákresem, tedy výtvarným návrhem od zručných umělců z designérského studia Franz Collection. Všechny nákresy jsou evidovány a chráněny autorskými právy, které chrání originalitu uměleckého díla.

Trojrozměrný model

Když je hotov prvotní nákres, zkušený sochař vypracuje trojrozměrný model, který zahrnuje každý drobný detail výchozího výtvarného návrhu. To je velmi náročný proces, který zabere mnoho času, nakonec však obsahuje všechny podrobnosti originálního designu.

První odlévací forma

Když je hotov trojrozměrný model, vytvoří se forma, aby se podle modelu daly vytvářet kopie. Čím více detailů model obsahuje, tím více forem je zapotřebí. Autoři formy mají svou vlastní techniku, díky které každé jejich dílo má jedinečný styl, formu i úroveň detailu.

Sádrová forma

Po dokončení první formy se speciální směs hrnčířské hlíny smísí s tekutým porcelánovým jílem. Tento tekutý materiál se nalije do formy, tak aby se otiskly všechny jemné detaily porcelánu Franz.

Doladění odlitku

Po ztuhnutí se hliněné těleso jemně vyjme z formy a tým zkušených odborníků každý kus důkladně prohlédne. Pak použijí jemné sochařské nástroje a výsledek mírně poopraví, je-li třeba.

Vypalování

Když je odlitek zcela vyschlý, začíná vypalování. Předmět opatrně umístíme do pece. Teplota v peci dosáhne 920 stupňů Celsia.

Malování

Po vypálení je každý odlitek umístěn do chladu. Když vychladne, začne jeho malování. Jde o práci, která vyžaduje velkou zručnost, používá se široká paleta barev a jemné štětce. Teprve malba vdechne odlitku život.

Glazura

Když je odlitek vyzdoben barvami, pokryje se výsledek speciální glazurou. Výrobek tak získá trvalý průhledný lesk, který je důležitým prvkem porcelánu od Franze.

Druhé vypalování

Nyní je možno přikročit k poslední fázi výroby. Výrobek se znovu dá do pece a vypaluje se při 1 200 stupních Celsia. Díky vysoké teplotě přilnou barvy i glazura k porcelánu, takže nikdy nevyblednou a zachovají si syté barvy původního výtvarného návrhu.

Finální produkt

Výrobní proces porcelánu Franz je intenzivní procedura, která každému kusu zaručuje tu nejvyšší kvalitu a spalující krásu. Naši nejschopnější umělci pilně pracují, aby vám přinesli krásný porcelán, který představuje skutečné umění pro potěchu vašeho oka.

© 2014 Global Art Industry.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo studio: La Linea s.r o.